Is'te Duygusal Zeka Ne Demek?

İşyerindeki en ivedi ve çözümsüz görünen problemlerin çoğu aslında teknik becerilerin yetersizliğinden değil, daha fazla duygusal zekaya (“emotional intelligence”) duyulan ihtiyaçtan kaynaklanır. 

Duygusal Zeka, başkalarıyla ve kendimizle olan ilişkilerimizdeki temel sorunlarımızı sabırla, ve ölçülülükle ele almamıza olanak tanıyan özelliktir.

İlişkilerimizde; karşımızdaki kişinin ruh haline duyarlı olabilme, görünenin altında ne yaşıyor olabileceğini kavramaya hazır olma ve meseleye onun açısından bakabilme olarak ortaya çıkar. Kendimizle ilgili ise; kaygıyla, öfkeyle, kıskançlıkla ve mesleki kafa karışıklığıyla baş etme tarzımızda kendini gösterir.
 
Sayısız araştırma, duygusal zekası gelişmiş profesyonellerin daha mutlu ve başarılı olduğunu gösteriyor. Çalışma yaşamına odaklanan Derslerimiz, Profesyonel Atölyelerimiz ve Özel Etkinliklerimiz; felsefe ve psikolojinin rehberliğinde iş dünyasının psikolojik zeminini anlamlandırmaya yardımcı olmak ve kariyerlerimizde ilerlemek için gereken duygusal becerileri kazandırmak üzere tasarlandı.

Atölyelerimiz girişimcilerin, kendi işlerini yapan profesyonellerin ve serbest çalışanların; The School of Life Istanbul’un kurumlarla yaptığı çalışmaları deneyimlemeleri için de eşsiz bir fırsat sunuyor.

Recent entries